SMOK

Szkolny Młodzieżowy Ośrodek Koszykówki

Od września 2019 roku przy Szkole Podstawowej nr 15 w Nowym Sączu rozpoczął działalność SMOK PZKosz czyli Szkolny Młodzieżowy Ośrodek Koszykówki Polskiego Związku Koszykówki. Program upowszechniania koszykówkę wśród dzieci dziewcząt z klas 4-6, finansowany przez Polski Związek Koszykówki ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki, który ma na celu wspólną budowę przyszłości koszykówki w Polsce. Program daje możliwość przygotowania ogólnorozwojowego i sprawnościowego oraz naukę i doskonalenie umiejętności gry w koszykówkę dzieci w nim uczestniczących.

Przy Szkole Podstawowej nr 15 w N. Sączu od 2015 roku funkcjonuje program KOSSM czyli Koszykarski Ośrodek Szkolenia Sportowego Młodzieży przeznaczony dla dziewcząt z klas 6-8 , w którym to najzdolniejsze zawodniczki po ukończeniu klasy 5 będą mogły kontynuować przygodę ze sportem monitorowana przez PZkosz i Ministerstwo Sportu.   Głównym celem projektu jest zachęcenie dziewcząt do uprawiania koszykówki i pokazanie im, że można aktywnie spędzić czas na treningach, a nie tylko przed komputerem. Dzieci, które przychodzą systematycznie na zajęcia polepszyły swoje umiejętności motoryczne. Na zajęciach pracują głównie nad elementami technicznymi, ale nie tylko. Poznają nowe gry i zabawy z elementami koszykówki, a także różne ćwiczenia doskonalące elementy techniczne tej dyscypliny. Trenerzy prowadzący zajęcia w ramach SMOK uczestniczą w profesjonalnie przygotowanym, na wysokim poziomie merytorycznym szkoleniu w Żyrardowie.

Komunikat Leżajsk -2008

SMOK 15 terminy zajęć